Adójogi kérdések

Az Angol adózásról általában:
  • Az Ön cége a profitja összesen egyszeri után 20 % adót fizet profitjai után.
  • Nincs egyéb adózási kötelezettsége.
Az első profit utáni adósáv:
0 – 300.000 fontig  20 %
300.000 font felett  28%  /300.000 GBP aktuális  valuta árfolyamok mellett kb. 90 Millió Ft éves profitnak felel meg/.
Az ÁFA/  /VAT = Value Added Tax/ pedig nem tevékenységhez kötött hanem forgalom függő, ez Angliában 77.000 angol font éves forgalom után van egyes termékekre/szolgáltatásokra.

 

Elfogadják Magyarországon az angol cég számláját, ha nem rendelkezik VAT number-rel, közösségi adószámmal?

Magyarországon is kötelesek elfogadni közösségi adószám nélkül is az angol cég által kiállított számlát. Azonban szüksége lehet a partnernek egy nyilatkozatra, amelyben cége nyilatkozik arról, hogy az angliai hatályos jogszabályok alapján cége nem alanya az Áfának, nincs Áfa fizetési kötelezettsége, ezáltal nem rendelkezik közösségi adószámmal. A magyarországi adózási szabályok alapján, a magyar ügyfélnek a 12A60. APEH összesítő nyilatkozatban kell elszámolniuk az Európai Közösség területén belül igénybe vett termékbeszerzésről és szolgáltatás igénybevételéről.

 

Amennyiben Magyarországról szeretné cégét alapítani, és annak üzemeltetését is onnan szeretné folytatni, alapítás előtt egy fontos dolgot érdemes megfontolni. Cége, tevékenysége kötődik-e majd magyarországi telephelyhez? Telephely alatt nem csak raktárat vagy telepet értünk. A 2011. évi CXLIV törvény értelmében be kell jelenteni telephelyként többek között a következőket: a) az üzletvezetés helyét; b) a fióktelepet; c) az irodát; d) a gyártelepet; e) a műhelyt, stb.

Abban az esetben pedig, ha ezt Magyarországon telephelynek bejelentik, akkor az a tevékenység abban az országban kell, hogy adózzon.
Abban az esetben viszont, ha az ügyvezetés állandó helye vagy irodája nem kötődik kötelezően Magyarországhoz, azaz tevékenységét interneten és telefonon keresztül is tudja működtetni, akkor az ügyvezetés helyének az angol székhely lesz megjelölve, ebben az esetben az angol cégforma Önnek lett kitalálva!

 

A vállalkozások székhelyének fogalma az új Ptk. alapján A Magyar Közlöny 31. számában kihirdetésre került az új Polgári törvénykönyv (2013. évi V. törvény), amely 2014. március 15-én lép majd hatályba, amely meghatározza a vállalkozások székhelyének fogalmát is, ami eddig ilyen formában nem szerepelt a törvényben.
A jogi személy székhelyével kapcsolatban az új Ptk. nem írja elő, hogy a jogi személy a székhelyén folytassa a tevékenységét. Az új Ptk. alapján a székhely egy olyan hely, ahol a jogi személy részére küldött iratok, küldemények átvételre kerülnek és a jogszabályban meghatározott iratok elérhetőek.

 

 

 

Angol cégalapítás, Angol cég Magyarországról, Cégalapítás angliában, angol vezetői engedély jogosítvány, angol nyugdíj, angliai munkahely, angol ltd, Ingyen német cégalapítás, székhelyszolgáltatás, ingyen cégalapítás, külföldi munkavállalás, angol munkavállalás, németországi munka, külföldi bankszámlanyitás, L vizum, kedvezményes cégalapítás Anglában